Garanti, İade ve İptal koşulları

GARANTİ, İADE ve İPTAL KOŞULLARI 

 

Ürünlerimi iade etmek istiyorum. Ne yapmalıyım?

Almış olduğunuz ürün veya ürünlerde firmamız tarafından gözden kaçırılan herhangi bir kusurda ürün firmamıza aittir.Ürünün tarafınızdan bize geri gönderilmesi ve size yeni ürün gönderilmesi sürecinde oluşan tüm kargo masrafları firmamız tarafından karşılanacaktır.

Bu gibi durumlarda firmamızla mail ya da telefon yoluyla irtibata geçildiği takdirde arkadaşlarımız size yardımcı olacaktır.

Ürün görünüşünü beğenmeme durumunda iade söz konusu değildir.

Ürün ücretinin yüksek geldiği durumlarda, ürün ALICI ya ulaştıktan sonra veya kargoya teslim edilip taşıma irsaliyesi kesildikten sonra iade talebi söz konusu değildir.

İade ettiğiniz ürünler iade şartlarına uyduğu takdirde, geri ödemeler ürün bize ulaştıktan sonraki 10 gün içerisinde iletilmektedir. Bundan sonraki süreci bankanızdan takip edebilirsiniz.

1- İade ürünlerinizi mutlaka iade sebebinizi bildiren bir not eki ve orijinal ambalajında ve faturanın aslı ile birlikte aşağıda belirtilen adrese gönderiniz.

ASAL Mühendislik – Mehmet Salih Nuhoğlu
Adresi : PERPA Ticaret Merkezi B-Blok 12.kat No:2186 Okmeydanı-Şişli-İSTANBUL
Telefon : +90 212 221 12 01

2- İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;

- İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.

- Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş, tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilemez.

- İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir.

- İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise ürünü kargo görevlisi yanında kontrol ederek tutanak tutturmanız ve teslim almamanız gerekmektedir. Bu takdirde kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Diğer durumlarda ise kargo ücreti ALICIYA aittir.

CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER 

Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Aşağıdaki ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır. 

-Taşınabilir Bilgisayar (Orijinal işletim sitemi kurulduktan sonra iade alınmayacaktır.) 
-Her türlü yazılım ve programlar 
-DVD, VCD, CD ve kasetler 
-Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit v.b) 
-Hür türlü kozmetik ürünleri 
-Telefon kontör siparişleri 
-Gıda Ürünleri
 

İPTAL PROSEDÜRÜ

TTK gereğince günlük tüketim maddeleri için cayma hakkı bulunmamaktadır. Ancak memnuniyet politikamız gereğince, müşterilerimizin memnuniyetini önemsediğimiz için sevkiyatı yapılmamış siparişlerinizi iptal etme hakkı tanıyoruz. İptal için mail adresi ile veya telefon ile bildirim yapmanız gerekmektedir.

e-posta: asal@asalmuhendislik.com

Telefon : +90 212 221 12 01