Hakkımızda

ASAL MÜHENDİSLİK

(ASAL ELEKTRONİK bir ASAL Mühendislik kuruluşudur.)

PERPA TİCARET MERKEZİ B Blok Kat:12 No:2186 Okmeydanı-Şişli/İSTANBUL

Tel: 0 212 221 12 01                   asal@asalmuhendislik.com


1989 yılında Karaköy'de kurulan firmamızın ana konusu elektronik malzeme ithalatı ve ticaretidir.
Firmamız gelişen teknolojiyi takip ederek 1995 senesinde PERPA Ticaret Merkezinde konusu sadece bilgisayar olan bir şube açmıştır. 2001 senesine kadar bilgisayar montaj ve bakım işleri yapan şubemiz ilk sunucusunu 2001 senesi Eylül ayında devreye sokmuştur.
Kesintisiz hizmet gerekliliği, ülkemizin şartlarıyla birleşince sunucumuz firmamız dışına taşınmış ve telekominikasyon data firmalarının içine yerleştirilmiştir.
7 gün 24 saat kesintisiz hizmet vermek için düzenlenmiş bu merkezde her bir sunucumuz 10 Mbit/san bant genişliğine sahiptir. Bu sunucu ile ilgili hizmeti http://www.asalweb.com adresinden alabilirsiniz.
Gelişen internet kullanımı ve değişen ticaret alışkanlıkları bizim yeniden yapılanmamıza yol açmıştır. Müşterilerimizin bize kolay ulaşması ( 30 dakika park ücretsiz), bankaların, kargo firmalarının, PTTnin aynı çatı altında olması ve ulaşım kolaylıkları (çevre yollarına yakınlık, metrobüs hattı) nedeniyle malzeme teslim ve pazarlama faaliyetlerimiz için tercihimiz yine PERPA Ticaret Merkezi olmuştur. 2010 yılının Mart ayı başından itibaren Elektronik Malzeme satışımız PERPA ofisimiz üzerinden yapılmaktadır. Karaköy ve Mercan/Tahtakale irtibat/toplama adreslerimizde teslimat  ve satış yapılmamaktadır.

Asıl amacımız ithalat/toptan satış olmasına rağmen 2018 yılında internet üzerinden SADECE kendi stoklarımızı küçük miktarlarda da satmaya başladık.

Bu şekilde gerek ARGE gerekse tamir ve proje bazında çalışanlara faydalı olabiliriz.


 
Ana konularımız:

  • Elektronik Malzeme İthalatı ve Toptan Ticareti
  • Elektronik Devre Tasarımı ve Prototip Üretimi
  • Sipariş Üzerine Küçük Miktarlı Elektronik Devre Üretimi
  • Mikroişlemci Programlama ve Çoğaltma
Firmamız web adresleri:

http://www.asalmuhendislik.com

http://www.asalelektronik.com (bu adres)

http://www.asalweb.com (hosting hizmetleri)